ז' ניסן התש"פ, 01/04/2020

דבר העורך

מדינת ישראל נגד בנימין נתניהו

הבחירות הסתיימו. נשארו המשקעים. נשארה הצלקת. נשאר הפילוג בעם. ההסתה עדיין כאן. נדמה, שדגל ישראל מעל בניין הכנסת, נוטה קדימה מבושה. זהו לא מגש הכסף, עליו ניתנה לנו מדינת היהודים.
הבחירות הללו לא היו על עתיד המדינה. לא היו על ביטחון ושלום. לא היו על שיפור מערכות הבריאות, החינוך והתחבורה. לא היו על הגנת המולדת, הורדת מחירי הדיור וטיפול יסודי בנושא הנכים, הקשישים והערירים.
הבחירות הללו לא היו למען עם ישראל. הבחירות הללו היו למען הצלתו של בנימין נתניהו מהעמדתו לדין. 9 מיליארדי שקלים הלכו לפח תוך שנה אחת. 9,000,000,000 שקלים.
נתניהו דרס ורמס כל מי שעמד בדרכו. את החוקרים, התקשורת, המשטרה, הפרקליטות, היועץ המשפטי לממשלה ובתי המשפט. נתניהו ליגלג על השמאל כאילו הם בוגדים, למרות שמדובר בחצי מהעם.
נתניהו התגלה לכאורה כתחמן, שקרן, גזען, נהנתן, הססן, מסיתן ועבריין. במקום להתמודד על חפותו בבית המשפט (מאחל לו שייצא זכאי), הוא לקח מדינה שלמה בשבי.
ההיסטוריה לא תזכור אותו לטובה כמו את ראשי הממשלה בעבר, דוד בן גוריון, משה שרת, לוי אשכול, יגאל אלון, גולדה מאיר, יצחק רבין, מנחם בגין, יצחק שמיר, שמעון פרס, אהוד ברק, אריאל שרון ואהוד אולמרט. ההיסטוריה תזכור אותו בשל ההסתה והקרע בעם.
ככלל, אני בעד חקירת משטרה בכל נושא שיש בו היבט פלילי, ובמיוחד אם מדובר באנשים פוליטיים ומשפיעי דעת קהל. אני בעד חקירת ה”מימד החמישי”, תמלילי פרשת הרפז, פרשות המניות ורכישת הצוללות. צדק צריך להיראות ולהיעשות.
עד אז, ב-17/3/20 ייפתח משפטו של נתניהו, בבית המשפט המחוזי בירושלים, ב-3 תיקים: שוחד, מרמה והפרת אמונים. מדינת ישראל נגד בנימין נתניהו.
הנאשם יקום על רגליו.