דבר העורך

פסטיבל נעמה

אתחיל מהסוף. אני שמח שנעמה יששכר בבית. אבל…

השתגענו? להטריף את המדינה עם בחורה שישבה בכלא על סמים? כמוה יש מאות מאזרחי המדינה, שיושבים על סמים בחו"ל, מה איתם? חשבתם מה נתנו בתמורה? אצל פוטין אין מתנות חינם. הוא דרש וקיבל את החזרת הבעלות הרוסית על חצר אליזבטה (מגרש הרוסים) בירושלים, את הסדרת התשלומים באתרים רוסיים ברחבי ירושלים ואפילו דרש את שינוי תוואי הרכבת הקלה בעיר הבירה, כך שתורחק מהכנסייה הרוסית בעין כרם, שלא לדבר על הפסקת גירוש התיירים הרוסים, וזוהי רק ההתחלה לה לה לה לה לה לה.

מי שהיה שושבין ראשי בפסטיבל נעמה, היה ביבי נתניהו, שעשה זאת לצורך בחירות, בשל מצבו הקשה. נתניהו לא הביא במטוס עולים חדשים לארץ, נתניהו לא הביא את הוריהם של חיילים בודדים הנלחמים על הגנת המדינה. הוא גם לא התפנה להשבתם הביתה של גופות חיילי צה"ל שבידי חמאס, אורון שאול והדר גולדין, שיצאו למלחמה בשליחות המדינה, וכמוהם שני אזרחי המדינה שבשבי חמאס.

נתניהו איבד את הצפון. עוד לא קרה כדבר הזה, שראש ממשלה יטוס למדינה זרה, להביא אזרחית שישבה בכלא על סמים.

דולר טראמפ

המיליארדר טראמפ והנאשם נתניהו, הם כמו תאומים סיאמים. לשניהם רותח השמן מעל הראש וההחלטות שלהם בהתאם. למה היה צריך להכריז על תוכנית, טובה ככל שתהיה, חודש לפני הבחירות? למה היה צריך למהר, מבלי לשתף את אבו מאזן, שאמור לקבל מדינה? תוכנית המאה של טראמפ מלאה סתירות, מבלבלת, לא ישימה ונתקעה כבר מהרגע הראשון. חוץ מזה, תוכנית טראמפ בנויה על הסכמי אוסלו, להם התנגד בנימין נתניהו. חבל שרבין נרצח.

אין חסינות

עכשיו, כשאין חסינות ואין יותר שטיקים, יכול נתניהו להוכיח בשקט, ש"אין כלום ושלא יהיה כלום". התחמנות, השקרים וההסתה שלו, לא עזרו. שיתמודד בבית המשפט עם הטענות נגדו כמו כל אזרח, ורצוי עם הכסף שלו ולא של אחרים. כמו כולם, זה כמו כולם. תקנו אותי אם אני טועה.